להפוך את הלימון ללימונדה
להפוך את הלימון ללימונדה
מאז העליתי את פרויקט "חשופה" שלי לאוויר העולם (הווירטואלי וגם הממשי), 
הוצפתי בשטף מרענן ומרווה של תגובות מפרגנות, אוהבות, מחבקות, נעימות. מאד נעימות. 

והנה היום נתקלתי בתגובה של נורית שכתבה כך: 
 "אין כאן שום צילום שלא נעשו אלפים כמותו קודם. אין כאן שום אמירה ושום בשורה, לא צילומית ולא תכנית, מקסימום צילומי אווירה באיכות סבירה למגזין."

אז נעלבתי. מאד נעלבתי. ואז עוד קצת נעלבתי. 
 ואז קצת נרגעתי, וחשבתי לעצמי שאולי אני יכולה, במקום להיעלב, לקחת את המילים של נורית, שהחמיצו את לבי, ולהפוך אותן ללימונדה.

 פתאום הבנתי שאולי אני קצת מסכימה עם נורית. באמת אין כאן שום צילום שלא נעשו אלפים כמותו קודם ובאמת אין כאן בשורה צילומית ואם הצילומים שלי הם באיכות סבירה למגזין אז כל הכבוד לי, באמת שמגיעה לי טפיחה על השכם. הנה, טפחתי.

 ואז שוחחתי עם נורית, בתוך הראש שלי, הגועש ורועש מחשבות גם כך, והבנתי שנורית שואלת את אותה שאלה שאני שואלת שוב ושוב בפרויקט הצילום הזה שלי: מה מיוחד בכל אחת מהמצולמות שפגשתי? וגם, מה מיוחד בי? 
 מה בכל זאת שונה בצילומים האלה שלי? ששקדתי עליהם ימים כלילות בשנתיים וחצי האחרונות, שמילאו את עולמי בהשראה ומשמעות וגם בהנאה עצומה.

ובכן, מה יש בהם?

אז עניתי, גם לנורית אבל בעיקר לעצמי, שהתשובה היא בעצם בגוף השאלה.
 כל אישה שצילמתי במסע המופלא הזה שלי הפכה למיוחדת בעיניי, ואולי, אפילו במעט, הצליחה להפוך למיוחדת גם בעיני עצמה. 
 אני אחדד, 
אני חושבת שכל אישה צריכה להרגיש, בעצם צריכה לדעת, שהיא מיוחדת. שהיא נראית. שהיא במרכז הפריים. בפוקוס. 
וגם, שכל אישה שפגשתי עד היום היא בעצם אני. 
 כל אישה היא הילדה הקטנה וחסרת הביטחון שזקוקה למבט הטוב הזה עליה. המבט שיעטוף אותה, שיגרום לה להיות נוכחת, קיימת בכל מהותה, נראית על כל יכולותיה, כישרונותיה, שמחותיה, כאביה, פחדיה, חלומותיה.

וזה בעצם מה שמיוחד בצילומים שלי. 

 הם אולי לא מחדשים דבר מבחינה אמנותית אך אני מאמינה שהם בהחלט נושאים באמתחתם בשורה אמתית וחשובה מאין כמותה: 

את מיוחדת. את חד פעמית. את חשובה. את נוכחת.

וגם את. 

וגם את. 

וגם את. 

בספר שלי אני בעצם חוגגת ייחודיות נשית. 
מדובר במגוון של רבדים, מגוון של מבטים, 
פשוט מגוון. 
 וזה מה שכל כך מופלא בו בעיניי.

ואם הגעתם עד כאן אז קודם כל תודה, וכעת אני מזמינה אתכם לגלות את הספר שלי שאינו מחדש דבר אך גם מחדש הכל. כי הוא יחיד ומיוחד ואין כמותו בעולם כולו. כמוני. כמוך.
אה, כן, ואם אתם חושבים שעוד אנשים יתעניינו בפרויקט היחיד והמיוחד הזה שלי, אשמח מאד שתשתפו את דבריי.

מוזמנים לצפות בסרטון קצר שהכנתי
תודה.

:)


11 תגובות:

 1. התמונות קסומות בעיני. לא מסכימה עם הנורית הזו. יש בתמונות כל כך הרבה ממי שבתמונה וממי שאת שזה פורץ החוצה בעוצמות לא רגילות. שלא תתני לאף אחד להחמיץ לך את הלב (-:

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה צוף. לא נותנת, ליבי ממותק :)

   מחק
 2. נטאלי ג.25/2/17

  אם אין לך משהו טוב להגיד, אל תגידי!
  מצרפת לינק לסיפור 'מורידי פריטים מהרשימה' שקראתי באתר של שוקה די נור, בטוחה שיתמוך. אירוניה קלה, את הסיפור שלחה לשוקה - נורית. יש מגוון של נוריות בזר החיים.
  כמה קל לבקר, להקטין, זו לא החוכמה בחיים.
  ולצערי כמה אנו נתלות בביקורת השלילית, בדחייה, אף על פי שהביקורת החיובית והאהבה המורעפת עלינו לרוב עולה פי כמה מונים.
  אולי זה טבענו, אולי זו הדרך והמסע שעלינו לעשות ולעבור כדי באמת להשתחרר.
  אני חושבת שיצירתך יחודית, מקסימה, מעוררת, מאירה ובעיקר תורמת לך, לנחשפות ולקוראים. לא פעם הרהרתי לעצמי, האם אני מספיק מעניינת כדי להחשף אצלך.
  http://shuka.dinur.name/%d7%9e%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%93%d7%99-%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%98%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%94%d7%a8%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%94/

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה נטאלי.
   פוסט מרתק, שמחה ששיתפת. ותודה רבה על ההזדהות והמילים הטובות שלך.

   מחק
 3. איריס כ.מ.28/2/17

  קראתי את הפוסטים ועכשיו גם צפיתי בסרטון... מקסים!
  התמונות כל כך עמוקות. מלאות בתוכן... כל אחת מהן מספרת סיפור, ללא מילים
  העדינות והחוזקה כפי שתפסת אותן במצלמה.. אכן כל אישה נראית עולם ומלואו.
  נפלא ומהנה!
  תודה לך. איריס

  השבמחק
 4. I've learn a few good stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how so much effort you put to create such a great informative site. itunes account login

  השבמחק
 5. Ask how much you can pay before you trigger the penalty fee. canada mortgage calculator There is however a little land title fee to be paid with your closing costs. mortgage payment calculator

  השבמחק
 6. Nicely written article. Thank you for this. The international tourist who wish to travel to Kenya should apply for Kenya visa application online. Applying online saves time and provide you the best services where you can check the Kenya visa documents requirement and other information very easily.

  השבמחק
 7. I'm so glad to have found your blog, we have lots in common! Looking forward to connecting here. United States citizens may apply for a Turkey visa for us citizens (e-Visa) from the Turkish government. Unlike a standard visa, this one allows you to travel to Turkey without an advance visa application.

  השבמחק
 8. You have read many valid points in this article, which I am confident will be enjoyed by your readers. Travelers have the option of applying for a Turkish Visit Visa online from anywhere in the world, as long as they have an internet connection and valid documents.

  השבמחק
 9. Your blog post emanates a sense of intellectual serenity, akin to a tranquil oasis in the vast desert of online content. With each word carefully chosen, you guide readers through a labyrinth of thoughts, leaving them enriched and enlightened. It's a testament to your craftsmanship as a writer and thinker, creating a space where ideas flourish and minds expand.

  השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...